Options

Body Background:
Body text color:
Links Color:
CONTENT Color:
Color suggestions:
TOP/FOOTER COLOR:
T/F BG Color:
T/F BG opacity:
HEADER/BOTTOM COLOR:
H/B BG Color:
H/B BG opacity:
This panel is build only for demo purposes. It does not work well on IE
expand

Üye Girişi

444 1 297 Login

DUYURU

 

24.08.2014

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI

 

            Malumunuz olduğu üzere, gülcülük sektöründe Ispartamız ve ülkemiz dünyada lider konumda olup; bu liderliğini korumak ve devam ettirmek için özellikle bizler GÜLBİRLİK olarak büyük bir sorumluluk duygusu ile gayret ediyor ve çaba gösteriyoruz.

            Gülcülük ile iştigal eden üreticilerimizin el emeklerinin ve alın terlerinin karşılığını en iyi şekilde almaları, sofralarını bir lokma olsa da zenginleştirmeleri hususunda küçük bir katkımız olursa bu bizler için en büyük ödül ve gurur kaynağıdır. Gülbirlik olarak bizim misyonumuz da buradan ilham almaktadır. Dolayısıyla, Gülbirlik bugüne kadar bu hizmet anlayışından sapmadan nasıl geldiyse bundan sonra da aynı görev ve sorumluluk anlayışı içerisinde kooperatifçilik ruhuyla yoluna devam edecektir.

            Ancak, Gülbirlik başta olmak üzere sektörün diğer tüm paydaşlarının günübirlik ve günü kurtarmak adına sorumsuz ve gülcülüğün geleceğini riske atacak davranışlardan sakınmaları, gülcülük ile ilgili olarak dünyada olup bitenleri, ortaya çıkan alternatif yeni gelişim ve oluşumları dikkatle takip etmeleri ve gerekli değerlendirmeleri yaparak herbirinin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeleri elzemdir. Ancak, üreticiler ve firmalar olarak bölgesel bazda bizlerin yapacağı katkı ve alınacak tedbirler ülkeler bazında seyreden bir mücadele ve rekabet ortamında yetersiz ve cılız kalacaktır. Eksik olacaktır, noksan olacaktır. Bu itibarla, gülcülüğün gelecek nesillere taşınabilmesi, ülkemizin sektördeki liderlik konumunun sürdürülebilir olması için mutlaka devlet desteğine ihtiyacımız vardır. Devletimizin sağlayacağı çok küçük bir destek sektörümüzün gücüne güç katacak, uluslararası pazarlamada rekabet gücümüzü artıracaktır.

            Gülcülüğün geleceğine yön verecek olan gerek ülkemizdeki ve gerekse yabancı rakip ülkelerdeki gelişen olaylara küresel iklim değişikliğinin riskleri de eklendiğinde işin önemi ve vahameti bir kez daha gözler önüne serilmektedir.

            İşte tam da bahse konu olayların geliştiği böyle bir süreçte 2014 yılı gülçiçeği kampanyası bölgemizde Mayıs ayının ilk haftasında başlamış ve Haziran ayı sonunda tamamlanmıştır. Bölgemizde tahmin edilen rekolte belki gerçekleşmedi. Rekolte düşüşünün sebepleri arasında 29-30 Mart gecesi meydana gelen don olayı ve büyük bir kısmı kampanyanın içerisinde devam eden yağışları sayabiliriz. Herşeye rağmen bölgemizde 6000-6500 ton civarında bir çiçek üretimi olduğunu tahmin ediyoruz.

            Gülbirlik olarak biz her yıl olduğu gibi hedeflediğimiz gülçiçeği alımını ve üretimlerimizi yaparak kampanya öncesinde müşterilerimizden aldığımız siparişleri önemli bir sıkıntı yaşamadan karşıladık.

            Kampanya sonu itibarıyla pazarlama faaliyetlerimiz başlamış ve müşterilerimiz ile yapılan görüşmeler sonucunda ürünlerimizin satışları ve kontratları yapılmıştır. Gerçekleştirilen satışlar sonucunda başta Gülbirlik Yönetim Kurulu olmak üzere Kooperatif başkanlarımız ile yapılan ortak görüşmeler ve değerlendirmeler neticesinde, sektörle ilgili dünyadaki tüm gelişmeler göz önüne alınarak 2014 yılı gülçiçeği fiyatı kg başına 4,21.TL olarak tespit edilmiştir. Ürün bedelleri ödemesi için ilgili arkadaşlarımız bugünden itibaren hazırlıklara başlayacaklar ve Eylül ayının ilk haftası içerisinde ödemeler Kooperatiflerimiz aracılığıyla yapılacaktır.

            Üretici ortaklarımızın emeklerinin korunması ve Kooperatif olmanın gerektiği sorumluluk anlayışı çerçevesinde tespit edilen bu fiyatın üretici ortaklarımıza, gülcülük sektörüne ve Ispartamıza hayırlı olmasını temenni eder, tüm üreticilerimize kazançlarının bereketli olması dileklerimizle Yüce Allah’tan sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam niyaz ediyoruz.

            Ayrıca, Isparta gülcülüğünün sorunlarının gündeme taşınmasında ve ilgili mercilerde takibinde desteklerini bizden esirgemeyen basınımıza ve siz değerli temsilcilerine teşriflerinizden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.                                                                                                                                                                    24.08.2014

                                                                                                                     

 

                                                                                                                    Saygılarımla,

 

                                                                                                                   GÜLBİRLİK YÖNETİM KURULU ADINA

                                                                                                                                                   HASAN ÇELİK

                                                                                                                                                   GENEL MÜDÜR

                                                                                                             
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Rosense Sirkeci Mağazası açıldı.

Adres: Hobyar mah. Mimarkemalettin sokak.
gençler işhanı No:6/c Fatih Sirkeci Istanbul

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI,

 

 

         Hepinizin malum olduğu üzere Isparta’mızın sembolü haline gelen gül, sektörün diğer paydaşlarının ama özellikle Gülbirlik ve Rosense AŞ.nin gül orijinli kozmetik ve gıda ürünleri üzerine yaptığı araştırmalar ve çalışmalar sayesinde bölgemiz ekonomisinin itici gücü olmaya ve üreticilerimizin el emeklerini ve alın terlerini en iyi şekilde değerlendirerek sofralarına bereket katmaya devam ediyor.

  

        Gül, sadece parfüm ve kozmetik sanayisinde kullanılan bir ürün olmayıp, aynı zamanda sağlık ve gıda sektörünün de vazgeçilmezlerindendir. Bu bağlamda gül; görüntüsüyle, rengiyle, aromasıyla, tadı ve lezzetiyle bölgemiz ekonomisine önemli bir katma değer kazandırmaktadır.

 

         Bu işin sorumluluğunun ve vebalinin farkında olan GÜLBİRLİK-ROSENSE ailesi olarak bizler, geçmişte olduğu gibi bugün de sektöre öncülük etmenin ve gıda sektörüne

GÜL MACUNU “ adıyla farklı ve yeni bir ürün kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

         GÜL MACUNU, Isparta’nın meşhur gül çiçeğinin yaprakları ile her birisi şifa kaynağı olan baharatların harmanlanması ile hazırlanmış bir şifa kaynağıdır. GÜL MACUNU yaklaşık 2 yıllık bir deneme ve araştırmanın sonucunda ortaya çıkmış bir ürün olup, herkesin gönül rahatlığı ile sofralarına koyabileceği, eşine-dostuna ve misafirlerine hediye edebileceği bir üründür. Hem damak tadı ve lezzet olarak farklı bir ürün hem de beslenme ve sağlık açısından oldukça faydalı bir üründür. Çünkü gül, yaprağında bulunan antioksidan bileşikler sayesinde  vücuttaki zararlı maddelerin ( toksin maddelerin ) atılmasına yardımcı olur. Mide ağrısı, boğaz ağrısı, bağırsak problemi olanlar için bu rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcı olmaktadır. GÜL MACUNU herhangi bir öğün fark etmeksizin tüketilebilen bir üründür.

 

        GÜL MACUNU, yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi olan mesir macununa benzer bir üründür. Ancak içerisindeki gül yaprakları ona farklı bir lezzet katmaktadır.

 

        Ürünümüz Isparta’da bir ilktir. 2012 yılı başında ürettiğimiz DRAJE LOKUM da ilklerden birisiydi.

 

        GÜL MACUNU, diğer ürünlerimizde olduğu gibi GÜLBİRLİK/ROSENSE  Gıda Tesislerinde Gıda Mühendisi denetim ve kontrolünde üretilmekte olup, başta Ispartalı hemşerilerimiz olmak üzere tüm Türkiye’nin beğenisine ve hizmetine bugün itibariyle sunulmuştur. Ürünümüz Isparta mağazalarımızda  9,50-TL ( 300 gr ) den satışa çıkarılmıştır. Hayırlı, bereketli olmasını temennisiyle saygılar sunarım.

 

 

                                                                                                         Hasan ÇELİK

                                                                                                Gülbirlik Genel Müdürü--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------        
       Çok Değerli Basın Mensupları,

 

            Öncelikle içinde bulunduğumuz Mübarek Ramazan ayının çok değerli basın camiasına, milletimize ve İslam Alemine hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum.

 

            Saygıdeğer Basın Mensupları;

 

            Malumunuz olduğu üzere Rosense kurulduğu günden beri ilkeli ve seviyeli duruşuyla müşteri memnuniyetini kendisine şiar edinmiş, kaliteden hiçbir zaman ödün vermeden markalaşma ve Isparta’mızı temsil etme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Kuşkusuz, Rosense markasının oluşmasında Gülbirlik camiası kadar siz değerli basın mensupları ve kadirşinas Ispartalı hemşerilerimiz kıymetli desteklerinizi hiçbir zaman eksik etmediniz. Bu yoluculukta her zaman bizimle oldunuz. Isparta’dan yükselen Rosense markasına hep destek ve katkı sağladınız. Bundan sonra da aynı şekilde katkılarınızın devam edeceğinden hiçbir endişemiz yoktur. Biz Gülbirlik ve Rosense ailesi olarak, tüm üretici ortaklarımız adına sizlere sonsuz teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz.

 

            Isparta olarak yazılı ve görsel basın, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, gönüllü kuruluşlar ve dernekler, esnaf ve sanatkarlar ile top yekün tüm halkımız bu markayı ve ürünü canla başla sahiplenmişler ve Rosense markasının bugünlere gelmesinde büyük katkı sağlamışlardır. Bizler, bu destek ve katkıların farkındayız. Onun için biz de Rosense olarak halkımıza en kaliteli ve en iyi hizmeti sunmak için gayret ediyoruz. Ve her geçen gün  çalışmalarımızı  müşterilerimizin memnuniyeti esasına göre planlıyoruz.

 

            Sizlerin de bildiği üzere kozmetik sektöründe halkımızın beğenisine sunulan ürünlerin kalitesi ve güvenilirliği, son dönemde ülkemiz gündeminde olan yiyecek ve içecek ürünlerinin kalitesi ve güvenirliği kadar ve hatta daha fazla önem arz etmektedir. Bu bağlamda Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Denetim Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 30 Temmuz 2012 tarihinde yayınlanan ve 2012 yılı ilk altı aylık süreçte yapılan piyasa gözetim ve denetim faaliyetleri sonucunda teknik düzenlemeye aykırı ve güvensiz ürünlerden genelde 15 marka kozmetik ürünü tespit edilmiş olup, idari yaptırım kararı alınmış ve Bakanlık sitesinde yayınlanmıştır. Buna bağlı olarak tüketicilerden konuyla ilgili bilgilendirme talepleri gelmektedir. Söz konusu açıklanan listede ne yazık ki bizim yıllardan beri söylediğimiz merdiven altı, sağlıksız ve uygunsuz koşullarda yapılan üretimin Isparta’mıza ve gül orijinli kozmetik sektörüne zarar vereceğini söylememize rağmen uyarılar dikkate alınmamış ve sağlıksız üretime devam edilmiştir.

            Rosense olarak ürünlerden kaynaklanan olumsuzlukları, istenmeyen etkileri önlemek ve insan ve çevre sağlığını en üst düzeyde korumak olan şirketimiz ürünlerinde Bakanlıkça yapılan denetim sonucunda en ufak  bir uygunsuzluğa rastlanmamıştır ve yayınlanan listede de adı geçen firmalar arasında bulunmamaktadır. Bu da Rosense ürünlerimizin sağlıklı ve uygun ürünleri olduğunun tescilidir.

 

            Diğer taraftan Rosense’nin kuruluşu ile açılmaya başlayan satış mağazalarımız Mimar Sinan, Valilik Karşısı, Otogar, Üniversite ve Said-i Nursi sokaktaki Nur Mağazası olmak üzere toplamda 5 adet mağazaya ulaşmış olup, hizmet vermeye devam etmektedir. Bu arada Isparta’da turizme büyük katkı sağlayacak olan ve sahasında önemli bir boşluğu doldurduğunu düşündüğümüz Barida Otel hizmete girmiştir. Bir bakıma Isparta’nın dışa açılan yüzü olarak da nitelendirebileceğimiz Barida Otel, bundan böyle turizm sektöründe yerli ve yabancı misafirlerin konaklama ve her türlü organizasyonlar için önemli bir merkez olacaktır. Bu bakımdan kusursuz hizmet ve yerinde hizmet prensibi ile Rosense’nin 6 nolu satış mağazasını Barida Otel içerisinde hizmete açmış bulunuyoruz. Burada hizmet vermekten gerçekten büyük bir gurur duyuyoruz. Isparta’mızı ve sembolü olan gülü ve gül orijinli kozmetik ürünleri en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bu arada Barida Otel Yönetim kadrosuna, çalışmalarımız esnasında göstermiş oldukları yakın işbirlikteliği ve anlayışlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

            Bu vesile ile Rosense Barida Otel Satış Mağazamızın tüm Isparta’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.

 

 

                                                                                                                                           Hasan ÇELİK

                                                                                                                                    Gülbirlik Genel Müdürü

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

UYARI

Facebook
Scroll to top