Options

Body Background:
Body text color:
Links Color:
CONTENT Color:
Color suggestions:
TOP/FOOTER COLOR:
T/F BG Color:
T/F BG opacity:
HEADER/BOTTOM COLOR:
H/B BG Color:
H/B BG opacity:
This panel is build only for demo purposes. It does not work well on IE
expand

Üye Girişi

444 1 297 Login

Güzellik Sırları


İYİ BİR NEMLENDİRİCİ CİLDİNİZİN DAHA GENÇ GÖRÜNMESİNİ SAĞLAR.

Nem dengesi korunmamış kuru bir cilt her zaman daha kırışık ve pürüzlü görünür. Cildinizin diri ve pürüzsüz görünmesi için cilt yapınıza uygun besleyici iyi bir nemlendirici kullanın.

Nemlendiricilerin içeriklerinde dikkat edilmesi gereken maddeler

Doğal Gül Yağı – Besler, yumuşatır.
Damıtılmış Doğal Gülsuyu – Besler, nemlendirir
Tocopheral – Antioksidandır, cildi korur (E vitamini)
Vitis Vinifera – Cildi tamir eder, tazeler (Üzüm çekirdeği özü)
Citric Acid– Güçlü antioksidandır, cildi tazeler (C vitamini)

SEZONLARA GÖRE CİLT BAKIMI

Cilt bakımı sezonlara bağlı olarak yapılmalıdır. Yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından korunmalı, kış aylarında cildi kurutan soğuk hava, düşük nem ve sert rüzgara karşı önlem alınmalıdır. Cildinizin her sezon taze ve diri görünmesi için

Yaz aylarında cildinize uygun nemlendirici ile birlikte en az SPF15 içeren güneş koruyucu krem kullanın. Güneşlenirken sağlıklı bronzlaşmak için SPF özellikli yağlar ve losyonları tercih edin. Kış aylarında cildinizi nem dengesine kavuşturacak ürünleri kullanmaya özen gösterin. Özellikle soğuk hava ve sert rüzgar cildin kurumasına sebep olur. Kurumayı önleyecek ve cilde bu etkenler karşısında siper oluşturacak, cilt tipinize uygun yoğun ve uzun süreli nemlendirici özelliği olan kremleri tercih edin.
DUŞ VE BANYODAN SONRA

Her duş ve banyodan sonra teninizi tamamen kurulamayın. Teniniz hafif ıslakken vücut kremi veya losyonunuzu uygulayın ve teninizin emmesini bekleyin. Bu şekilde cildiniz daha parlak ve yumuşak kalacaktır.

NEMLENDİRİCİ OLARAK GÜLSUYU

Doğal gülsuyu ile cildinizi nemlendirin. Gün içerisinde cildinize doğal gül suyu uygulayarak cildinizin nem dengesini koruyabilirsiniz. Biraz pamuk ile cildinize hafif dokunuşlar uygulayarak cildinizin nemlenmesini sağlayın.

Önemli Not: Gül suyunun doğal ve katkısız olmasına dikkat edin. Doğal gülsuyu, esans ve diğer katkı maddeleri içermez. Doğal gülsuyu damıtma yolu ile gül yapraklarından direkt elde edilir. Esans ve diğer katkı maddeleri içeren gülsuyu doğal güsuyu değildir ve cildinizi yıpratabilir.

CİLDİNİZİN ÖLÜ HÜCRELERDEN ARINDIRIN

Nemlendirici kreminiz etkili olabilmesi için cildinizin temiz ve ölü hücrelerden arındırılmış olması gerekir. Cilt, günlük temizliğin dışında derinlemesine bir temizliğe ihtiyaç duyar. Cildinize hafta en az iki kez peeling uygulayarak, gözenekleri tıkayan ölü hücrelerden arınmasını sağlayın.

  SABUNLAR CİLDİ KURUTUR

Sabun köpüğü ciltte tortu oluşturur ve cildi nemden yoksun bırakır. Cildinizin günlük temizliği için sabun yerine sabun içermeyen besleyici temizleme köpüğü kullanın.

  YUMUŞACIK ELLER VE AYAKLAR

Eller ve ayaklar, özellikle kış aylarında çok yıpranır. Haftada en az bir kez el ve ayaklarınıza yoğun bakım uygulayın. Ayaklarınızı (özellikle topukları) ponza taşı ile ölü derilerden arındırdıktan sonra vazelin ile masaj yapın. Haftada en az bir gece yatmadan önce ayaklarınıza vazelin uyguladıktan sonra üzerine koton çorap geçirin ve çorapla yatın. Yine aynı şekilde haftada bir gece ellerinizi el kremi veya vazelin ile masaj yaptıktan sonra koton eldiven ile yatın.

  BOL SU İÇİN AMA DOZU ABARTMAYIN

Bir çoğumuz bugün bilim dünyasının aksini savunduğu “günde en az 8 bardak su içmenin cilde ve sağlığa iyi geldini düşünürüz. Oysa yapılan araştırmalara göre 8 bardak öçüsünün her hangi bir bilimsel dayanağı olmadığı gibi, su ihtiyacı kişiye ve iklim şartlarına göre değişir. Suyu sadece içerek değil, yediğimiz gıda maddelerinden de alıyoruz. Bu yüzden vücudumuzun normal su ihtiyacını karşıladıktan sonra fazladan içilen su cildin üzerinde hiç bir etkisi olmadığı yönündedir. Hatta, ihtiyaç duyulandan fazla içilen su, cilde hiç bir etkisi olmadığı gibi vücuttaki tuz dengesini bozabilir. Yapılan araştırmalar, cildin nemlenmesi sadece su içerek değil, gün içerisinde cilde uygulanan nemlendirici krem ve doğal toniklerle sağlandığını göstermektedir.

YUMUŞACIK DUDAKLAR

Dudaklar vücudumuzun diğer bölgelerine kıyasla daha çabuk kurur. Dudaklarımızı dilimizle nemlendirmek, onların daha fazla kurumasına ve çatlamasına sebep olur. Dudaklarınızı kuruluktan kurtarmak için dudak vazelini kullanın. Yumuşak ve dolgun dudaklar için haftada bir kaç kez dudaklarınızı yumuşak diş fırçası ile fırçalayın ve üzerine nemlendirici olarak dudak vazelini sürün.

Facebook
Scroll to top